Podawanie CO2
Serwis znalezionych frazPokrewne
- guitar-world portal
- Pytanie na temat JBL CO2/PH control 12v
- Gdzie nabić w Częstochowie butle CO2 i za ile
- Kilka dodatkowych pytan w sprawie CO2 z bimbrowni...
- Brak pęcherzyków tlenu na roślinach przy CO2...
- Dozowanie co2 i pomiary wody z w akwarium.
- Krasnorosty, CO2, fotosynteza i składniki oddżywcze
- Dyfuzor CO2 umieszczony pod filtrem wew.
- Zakup i montaz zestawu do CO2
- Butla Co2 - proszę o radę.
- HAGEN NUTRAFIN CO2 SYSTEM
guitar-world portal
Za radą Labeo jeszcze raz wielkie dzięki zaczołem podawać CO2 przez wlot filtra zewnętrznego ponieważ z mojej kosteczki wychodziły juz za duze bąbelki rezulat przeszdł moje naśmielsze oczekiwania nigdy nie widziałem moich roślin tak bąblujących po całym akwa unośi się jakby pył cząsteczek tlenu pomysł prosty a jak genialny chylę czoła przed autorem i proszę o dalsze patenty
a mozesz dokladniej napisac jak to zrobiles? na wlot czy wylot i jak duzo podajesz?
bo ja myslalem o wlocie ale balem sie zagazowania filtra
Normalnie wężyk z butli wprowdziłem do wlotu w akwarium w tym plastikowym śitku są szczeliny i podaję jeden bąbel na 2 sek. co bedzie zobaczymu u Labeo to juz chyba jakiś czas hula bo to jego patent natomiast Co2 do akwa wchodzi przez deszczownicę doskonale rozpuszczone
Nie bardzo rozumiem o co chodzi
Napisz proszę dokładniej gdzie i jak jest podawany CO2
Wtykasz wężyk w koszyk od wlotu do kubełka tak aby bąbelki leciały do węża zasysającego. Bąbelek wędruje do kubełka i tam się rozpuszcza, to co się nie rozpuści wraca do akwa w postaci mgiełki z deszczowni. Uwaga jesli podajecie dużo CO2 np kilka bąbelków na sek może to sprawiać kłopot słabym filtrom, mój eheim wytrzymał takie dozowanie. Obecnie podaję 1b/s i z tym nie ma żadnych problemów i nie wpływa na jakość pracy filtra.
Zalety: żadnych dodatkowych urządzeń w akw, bardzo wydajne rozpuszczanie sięgające moim zdaniem 100% (to zależy od wielkości bąbla)
Wady: głownie dla słabych filtrów może wzrosnąć głośność pracy, w skrajnym przypadku zagazowanie filtra (ale to raczej jakby puścił zawór)
Aha i w przypadku gdy puści zawór to wysoka skuteczność rozpuszczania może doprowadzić do wyginięcia obsady
Teraz rozumiem,
niezły pomysł.
Dzięki
Rynna szklana.
Ja mam inny patent na rozpuszczanie CO2: pod tylną listwą wzmacniajacą akwarium mam zamontowaną rynnę ze szkła (klejona na zamówienie) odwróconą do góry dnem.
Akwarium ma 100cm długości , rynna ma długość 85cm , szer 7cm wys 5cm, z tym że jest sklejona na podstawie o dł 93cm i jest szersza od listwy wzmacniającej o 2 cm.Wystające po obu stronach 4-ro centymetrowe "uszy" służą mi do mocowania rynny do listwy wzmacniającej za pomocą 2 klamerek w kształcie litery U . Nie chciałem przyklejac jej na stałe bo to miała być przejściówka , ale jak na razie się sprawdza .Podstawa jest sklejona z 2 kawałków szkła rozdzielonych wklejonym paskiem z PVC spienionego (wym :7cm na 2cm )z dwoma otworami na wężyki (też uszczelnione silikonem), z których jeden służy do podawania CO2 (dłuższy- wystaje pod rynnę na ok 3 cm) , a drugi do odprowadzania zbierającego się tam powietrza(wpuszczony jest do rynny na max 1mm).CO2 wlatuje bąbelkami (tutaj ustawiam dozowanie , bo to jednocześnie jest bąbelkomierz) do tego "dyfuzora" i rozpuszcza się samoczynnie w wodzie. Jednak nie ufając tylko i wyłącznie dużej powierzchni styku z wodą , wspomagam rozpuszczanie CO2 za pomocą deszczowni z filtra zamontowanej na tylnej ścianie akwarium pod rynną . Częśc strumieni wylotowych jest skierowana pionowo do góry do wnętrza rynny robiąc tam niezłe zamieszanie , a część w kierunku przedniej szyby (w toń wody , lekko do góry) rozprowadzając rozpuszczone CO2 po zbiorniku.W sumie patent się sprawdza , aczkolwiek lepsze jest wrogiem dobrego i myślę ciągle nad nowym sposobem podawania CO2 do mojego baniaka . A to dlatego że rynna zajmuje trochę miejsca w akwarium a poza tym to zawsze "ciało obce"dla oka w biotopie.
Nie wiem czy administrator się na mnie nie pogniewa i nie teleporuje mnie z tym postem do samoróbek, ale cóż ... władzy wszystko wolno.
Myślę ,że nie zanudziłem tym słowotokiem.
Czy mozna podawać co2 do filtra wewn.z boku takiego jak ten http://www.allegro.pl/ite...0_150l_fa_.html
Tak oczywiście, będzie on pełnił rolę dyfuzora, może niezbyt wydajnego ale zawsze coś.
Pamiętaj o tym, że przy podłączeniu bimbrowni do takiego filtra, trzeba uważać, gdyż zasysa on co2 z butelki i może dojść do zassania zacieru, jeśli jednak używasz butli ciśnieniowej to nie powinnieneś się niczym martwić.
Użycie takiego filtra do dyfuzjii co2 sprawdza się najlepiej przy bimbrowni, bo są znaczne nadwyżki tego gazu i nie zależy nam na 100% rozpuszczaniu, jeśli jednak masz zamiar używać tego z butlą, to na twoim miejscu zastanowiłbym się nad jakimś skuteczniejszym sposobem dyfuzji np. reaktor co2 lub drabinka.