Dyfuzor CO2 umieszczony pod filtrem wew.
Serwis znalezionych frazPokrewne
- guitar-world portal
- Pytanie na temat JBL CO2/PH control 12v
- Gdzie nabić w Częstochowie butle CO2 i za ile
- Kilka dodatkowych pytan w sprawie CO2 z bimbrowni...
- Brak pęcherzyków tlenu na roślinach przy CO2...
- Dozowanie co2 i pomiary wody z w akwarium.
- Krasnorosty, CO2, fotosynteza i składniki oddżywcze
- Zakup i montaz zestawu do CO2
- Butla Co2 - proszę o radę.
- HAGEN NUTRAFIN CO2 SYSTEM
- podłączenie wężyka CO2 do filtra
guitar-world portal
Dziś odpaliłem bimbrownie i mam w związku z tym pytanie, czy dobrze będzie jak umieszczę dyfuzor (kostka z drewna lipowego) pod filtrem wewnętrznym, bo tak zrobiłem i większa część bąbelków jest wchłaniana przez filtr i co jakiś czas wyrzucana na zewnątrz przez deszczownię. Czy nie będzie to szkodziło pożytecznym bakteriom w filtrze ?
Powiem ci tak, u mnie w akwarium, po odpaleniu bimbrowni, wystarczy włożyć sam wężyk do wody i rośliny szaleją, po kilku dniach podłączam go do wylotu filtra, gazu rozpuszcza sie tyle ile trzeba, a czasem nawet za dużo, jak juz ledwo co leci, to podłączam pod dzwon.
Ty masz połowę mniejsze akwarium, więc nie szalej z tym bimbrem, bo jutro się okaże że ryby pływają do góry brzuchem i zrobisz taką minę
Lepiej by było gdyby do filtra wpadały bąbelki O2 niż CO2, ja bym umieścił tą kostkę w innym miejscu.
A ile masz światła, czy ten bimber ma jakiś sens ??
Na noc radzę włączać napowietrzanie.
A ile masz światła, czy ten bimber ma jakiś sens ??
2 x 15W (Aqua Glo + Sun Glo)
2 x 15W (Aqua Glo + Sun Glo)
W dzień pewnie się przyda ta bimbrownia, oczywiście dla roślin. Jak masz kostkę lipową to opuszczaj ją coraz głębiej i patrz jak oddychają ryby.
Niestety mam tylko filtr wewnętrzny...
Nie wiem jaki masz ten filtr , ale czy on nie ma przewidzianej możliwości napowietrzania (jak np. Aqua Fan lub Aqua Szut przy pomocy wężyka doprowadzającego powietrze do głowicy:?: ) . Wystarczy wtedy uruchomić je na noc i problem z głowy , jesli nie to "lipa" do góry jak pisał Kamil.
Pomysł jest b. dobry bo skutecznie będzie rozpuszczane CO2. Jedyna wada jaką tu widzę to brak możliwości regulacji ilości gazu (tu się zgodzę z przedmówcami) dlatego musisz dołożyć dobry zaworek aby móc zmniejszać jego ilość. Zalecam ostrożność gdyż wahania ph mogą załatwić Ci rybki.
Dokleję tu swoje pytanie. Czy można podpiąć wężyk z butli co2 do tego filtra a konkretnie do pokrywki wirnika która służy do regulacji przepływu? Na tej pokrywce jest zaślepione gumowym kapturkiem wejście do czegoś. Chyba to nie jest potrzebne gdyż napowietrzanie odbywa się przez wężyk na dyszy wylotowej.
Co2 albo O2
Podłączenie Co2 w/w przez ciebie miejsce przy jednoczesnym napowietrzaniu przez to samo urządzenie jest do bani .
Oczywiście można tam podłączyć CO2 i skutecznie nasycać nim wodę w akwarium.
Jednak jednoczesne napowietrzanie będzie wytrącać CO2 z wody, więc mija sie to z celem.
Gdy podajesz dwutlenek węgla nie napowietrzasz wody, w wyniku reakcji fotosyntezy dodatkowo stymulowanej przez CO2 rośliny wydzielają takie ilości tlenu, że napowietrzanie nie jest konieczne. Bąbelkowanie roślin jest spowodowane przesyceniem wody tlenem (więcej tlenu sie w niej nie rozpuści) dlatego widać bąbelki na roślinach.
Także możesz tam podłączyć wężyk od CO2 jednocześnie odłączając O2, napowietrzać możesz w nocy, gdy CO2 jest niepotrzebne.
Najpierw obniż tww do 2 bo inaczej takie dawkowanie CO2 na pałę może być niebezpieczne.
do tej pory co2 podawałem przez kostkę lipową natomiast nie napowietrzam wody w żaden sposób, wspomniałem o wężyku do napowietrzania przy dyszy wylotowej po to aby uściślić o co mi chodzi i opisać po krótce budowę filtra. w/w wężyk (do napowietrzania mam całkowicie wymontowany bo po co ma mi coś sterczeć nie potrzebnego). Po prostu źle sformułowałem zdanie za co przepraszam bo to odciąga uwagę od rzeczywistego problemu