TŁO WEWNĘTRZNE
Serwis znalezionych frazPokrewne
- guitar-world portal
- Aquael UNIFILTER 1000 UV - filtr wewnętrzny z UV do akwarium
- TŁO STRUKTURALNE - WKLEJONE DO ŚRODKA - CZY BANIAK WYTRZYMA?
- Tło - folia samo przylepna czarma - mat.
- Spienione PCV jako tlo akwarium
- JAK ZROBIC FAJNE TLO ZA GROSZE?
- Czy takia folia nadaje się na tło?
- Płatki kosmetyczne jako dodatkowy wkład do filtra wewnętrzne
- TŁO ZEWNĘTRZNE ZA 1ZŁ!!!!!!!!!
- Aqua Szut Turbo 750 filtr wewnętrzny
- Tło zewnętrzne
guitar-world portal
Czy tło wewn.z łupków przyklejonych do szyby(gr.5mm) powinno być także przyklejone do szyby akwarium czy powinno być mocowane w inny sposób.Chodzi o szybę na którą są naklejone łupki.Mam zamiar "coś"takiego wykonać-hej
Jeżeli włożysz to tło idealnie przy szybie to przyklejanie będzie zbędne bo te szyby same się skleją dzięki wodzie i ich płaskich powierzchniach.
Dzięki
Niektórzy przyklejaja silikonem tak ,aby żaden brud nie wpadał za tło.
Według mnie potrzeba bedzie jakoś przymocować to tło,bo jeśli postawisz je tak to może się przewrócić,co w najgorszym razie grozi potrzaskaniem przedniej szyby.
Tez bym przymocowal. Moze nie silikonem, ale jakos zabezpieczyl.
Pozdrawiam
J.
Silikonem może lepiej nie kleić, bo może być problem z późniejszym odklejeniem, jakieś spinki plastikowe, czy spinacze były by najlepsze.
Po co przyklejać? Przecież tło bedzie umieszczane w nowo zakładanym zbiorniku, poza tym na dole będzie przysypane żwirem. Dodatkowo jeżeli szyba będzie dopasowana do rozmiarów akwa to nie tak łatwo będzie ją przewrócić, będzie się zachowywać jak amortyzator w samochodzie a jego jest stosunkowo ciężko przesunąć. Poza tym czy któryć z was próbował zrobić takie doświadczenie, żeby wziąść dwa kawałki szyby jeden zwilżyć wodą i nałożyć drugi, oderwanie bezposrednie po takim złączeniu bez przesuwania szyb na boki jest prawie nie możliwe. Wynika to z tego że woda powoduje zniwelowanie wszelkich nierówności na strukturze szkła a idelanie gładkie połączone ze sobą płaszczyzny jest bardzo trudno rozdzielić.
Klejenie tła do tylnej szyby stosuje się w tłach strukturalnych i to nie ze względu na obawy że się przewróci ale ze względu na to żeby nie wpływały tam żadne syfki, ten problem tutaj jednak moim zdaniem wogóle nie będzie występował.
[ Dodano: Nie Mar 11, 2007 6:32 pm ]
Ja tam wole na zimne dmuchac
Czy styropian pomalowany sprayem może być tłem wewn.Czy nie wydziela substancji szkodliwych dla ryb, roslin;czy ma wpływ na parametry wody.Gdyż po zapoznaniu się z kilkudziesięcioma wypowiedziami na forum "akwarystka'' mam totalny mętlik w głowie???Hej
[ Dodano: Czw Mar 15, 2007 2:20 pm ]
Styropian jest obojetny dla parametrow wody..do jego pamalowania mozna uzyc farb akrylowych..inne moga być toksyczne
styropian mozna wyskubac albo opalić - robi sie wtedy taki fajnie gładziutki i ma twardszą powierzchnie. Pomalowany napewno wyglądałby ciekawie.... Niezły pomysł... jednak co do tej szkodliwosci - on sie utlenia tak na żółto - karlos - jesteś pewien, że nie wchodzi w reakcje z wodą? A jakby pomalować farbkami a pozniej pociągnąć tzw szkłem wodnym????
ja robiłam w terrarium sciankę z pianki do okien - świetna sprawa, wychodzi nieregularne, mozna zatopić w niej maleńkie doniczki dla roslinek.
Dla mnie ogromną zaletą takiego tła jest (oprócz wyglądu) mozliwość mocowania w nim różnych rzeczy - teraz na przykład cieżko mi ustawić korzen i nie moge go ułozyć tak jakbym chciała ...
Jedyny problem to umocowanie tego - jesli nie na stałe - bo jednak i styropian i pianka bedą wypływały... Myslałabym o zrobieniu tła na dobrze przycietej szybie.
Napewno nie wplywa niekorzystnie na wode..Ja mam na dnie plyte styropianową,na niej sterte kamieni a wolne miejsca przysypane żwrem..jest to juz pare lat i niczego niepokojacego nie zauwazylem
a ja i tak bym pokryła tym szkłem wodnym - dla spokoju sumienia
a co do scianki z łupków to ja kleiłabym je w piance i ewentualnie pod koniec uszczelniłabym troche ciemnym silikonem
Ja bym sie bardziej obawial tego szkla wodnego niz styropianu.
styropian mozna wyskubac albo opalić
Ja bym raczej nie opalał, mogą zachodzić różne reakcje chemiczne. Doskonale profiluje się styropian za pomocą pędzelka i rozpuszczalnika nitro.
o rozpuszczalniku nie miałam pojęcia Fajny pomysł .... Ale tym bardziej bym tego nie wsadziła pod wodę.
No i nadal uważam, ze najciekawsze jest tło z pianki: przez łatwość zamontowania w nim doniczek - roslinki na ściance wyglądają rewelacyjnie i przez możliwość wbicia czegoś zamocowania)
jedynym mankamentem jest wykonczenie - pianka jest taka zółtawa - oczywiscie taki kolor tła nie wchodził u mnie w gre. Wydawało mi sie, że jest lepka (przynajmniej straszliwie brudzi ) i jesli posypię rosnącą pianke włóknem kokosowym to ono sie tam pieknie przyklei. Mowy nie ma - przykleiło sie zaledwie kilka włosków - załamałam sie jak zobaczyłam efekty.... (tym bardziej , ze scianka jest tam na stałe wiec nie ma opcji wymiany
Poradziłam sobie kupując rekawiczki gumowe..... i pokryłam calutką powierzchnię czarnym silikonem akwarystycznym po czym posypałam włóknem. Zostawiłam sobie trochę miejsc jaśniejszych - żeby scianka nie była taka jednolicie ciemnobrązowa. Co przeszłam paćkając sie tym silikonem - to moje - ale z efektu byłam zadowolona
o rozpuszczalniku nie miałam pojęcia Fajny pomysł .... Ale tym bardziej bym tego nie wsadziła pod wodę.
Rozpuszczalnik ma to do siebie że odparowuje i porostu go nie ma. Pomysł w 100% bezpieczny.
Ja bym raczej nie opalał, mogą zachodzić różne reakcje chemiczne. Doskonale profiluje się styropian za pomocą pędzelka i rozpuszczalnika nitro.
Pomimo odparowania ja nie zaryzykuje tej metody , coś śladowego i tak może zostać .Poza tym styropian jest kłopotliwy jako materiał na tło wewnętrzne ,ze względu na dużą wyporność ( konieczne jest odpowiednie mocowanie) i utratę miejsca w akwarium przy grubszym arkuszu.
Dobrym rozwiązaniem jest szyba , tak jak już wcześnie było wspomniane idealne i trwale przylega w wodzie do tylnej ściany zbiornika , na dole stabilizuje ją żwir , a dla pewności na górze można dać klamry.
Do klejenia dekoracji najlepszy jest jak wiadomo silikon akwarystyczny , za jego pomocą można wszystko przymocować . Jeśli to będą łupki to wiadomo że też zajmą trochę miejsca w akwarium , ale dopasowując odpowiednio do siebie aranżację wnętrza i elementy tła ( np. skalne półki , groty przepływowe )możemy stworzyć wspaniale wyglądającą całośc. Zbiornik przypomina wtedy naturalną ścianę lub grotę skalną jeśli podobnie zabudowane będą też boczne ścianki - po prostu afrykański raj dla pielęgnic.
W akwarium typowo roślinnym (i nie tylko) jako dekorację szyby można wykorzystać kawałki drewna . mniejsze korzenie , łupiny kokosa , bambus i tez osiągniemy ciekawe efekty dekoracyjne.
Obsadzając taką ścianę mchem (lub stosując jako bazę tylnej ściany siatkę ) tworzymy wprost baśniowe klimaty... a coś takiego właśnie mi się marzy.