Kot, który świeci nocą
Serwis znalezionych frazPokrewne
- guitar-world portal
- Ban od admina który nie uznaje lepszych od siebie asda
- który filtr do 200L baniaka wszelkierady mile widziane
- ban od admina ktory nie wie co to diablo mod
- KTóRY FILTR DO 200L Z BRZANKAMI.......
- Który filtr do krewetkarium (25l)
- który zoologiczny przyjmuje rybki ?
- Ciekawe który to Alwin :D
- ktory filtr
- Który mech
- Jak długo świecić
guitar-world portal
W pażdzierniku naukowcy z Centrum Badań na Zagrożonymi Gatunkami w Nowym Orleanie pokazali transgenicznego kota. Do kociego DNA dołączyli gen kodujący świecące białko, który, że oczy, dziąsła, języki i nos Pana Zielone Geny w świetle UV świecą na zielono. Dzięki tej łatwej do zauważenia manifestacji genu naukowcy upewnili się, że potrafią zmienić materiał genetyczny i mogą przystąpić do prac nad terapiami genowymi. Co prawda świeciły już myszy i świnie, świecącymi na czerwono kotami pochwalili się Koreańczycy, a transgeniczne rybki można kupić nawet do domowego akwarium . Jednak zielonemu kotu powagi dodał fakt, że przedstawienie go światu zbiegło się w czasie z przyznaniem Nagrody Nobla w dziedzinie chemii za badania nad fluoryzującym białkiem, kotek stał się więc żywym dowodem na to, że za dziwnymi pomysłami często stoi nauka z najwyższej półki
Fotka świecącego kota.
Miauczą, lubią mleko i... świecą w ciemnościach pomarańczowym blaskiem. Oto niezwykłe koty wyhodowane przez koreańskich naukowców z Uniwersytetu Gyeonsang. Białe kocięta należą do rasy turecka angora - pisze "Dziennik".
W świetle dziennym zwierzęta niczym nie różnią się od swoich futrzastych pobratymców. Jednak w ciemnościach, po włączeniu żarówek emitujących światło ultrafioletowe, ich futerko zaczyna się żarzyć pomarańczowo-czerwonym blaskiem. Dlaczego? Bo - jak tłumaczy gazeta "Korea Times" - naukowcy zmodyfikowali DNA kotów.
Naukowcy zdecydowali się pokazać je publicznie dopiero teraz, choć kotki mają prawie rok. Są zdrowe i ważą 3 i 3,5 kilograma. Umiejętność klonowania kotów ze zmienionymi genami pomoże nam w prowadzeniu badań dotyczących chorób genetycznych - twierdzą naukowcy z Korei.