[200l] Moje akwarium 200L
Serwis znalezionych frazguitar-world portal
Akwarium: 200L
Temperatura: 29’C
PH: 6
Urządzenia techniczne:
Filtr: Tetra Ex700 kubełek + AquaEl Fan 2 Plus
Oświetlenie: 2x30W (8h)
Ogrzewanie: Grzałka z termostatem 150W Elite
Podłoże: Piasek gruby
Dodatki:
-Korzeń
-Kokosy
Flora:
Paletki 6x
Zbrojnik niebieski 6x
Bocja siatkowa 2x
Plecostomus 1x
Rośliny:
Kryptocoryny
Żabienice
Trawy
Nadwódki
Zwartki
Anubisy
Barkleya
P.S. Nie długo dodam zdjęcie z całym moim akwarium.
Tak, tak. Rybki piękne, ale jakie akwarium? Daj zdjęcia samego akwarium i używaj "ENTER"
bardzo ładne paletki ale czekamy na akwarium jak możesz podaj dokładne nazwy paletek i roślin?
Piękne patelki ale całość mile widziana .
LAdne sa te palety. Mam pytanie może troche głupie. Takie duze ryby to musza bardzo duzo odchodów robic ? nie ma problemu z tym ?
Takie duze ryby to musza bardzo duzo odchodów robic ? nie ma problemu z tym ?
tzn jak wcześniej napisał strzała ma na dnie piasek który na pewno pomaga mu utrzymać porządek bo syf nie wchodzi między kamyczki i łatwo może ściągać syf z dna
tzn jak wcześniej napisał strzała ma na dnie piasek który na pewno pomaga mu utrzymać porządek bo syf nie wchodzi między kamyczki i łatwo może ściągać syf z dna
i jeszcze jedno: ma kubełek i wewnętrzny.
naziol_90 --> szukałem nazw na necie, ale takich naleśniczków nie mogę znaleźć...
...No i odmulane jest dość często
A filtr nie wciaga piasku ?? zawsze myslalem ze w akawrium lepiej mic kamienie
Nie wciąga
Kamienie są lepsze ale jednak piasek umożliwia utrzymanie lepszej czystości w akwarium poprzez to ze syf nie wlatuje pomiędzy kamienie tylko z łatwością jest wciągany przez filtr mechaniczny.A czy filtr nie wciąga piasku.Twierdze ze grubszy piasek jest dość ciężki aby go zassało przede wszystkim jeśli masz nałożoną gąbkę na wlocie do filtra i nienastawiony jest na pełną moc chodzi tu o filtr biologiczny to niema szans zassać piasku.Natomiast jeśli masz bardzo drobny piaseczek(zerówek) to jest to całkiem możliwe gdyż jakaś ryba może machnięciem pletwy unieść go do ugry i wtedy zaciągnie.
Ciąg dalszy zdjęć mojego akwarium.
Chociaż byliście zachwyceni wyglądem moich paletek, to reszta nie jest już tak samo imponująca. Wystrój akwarium, nie jest moją dobrą stroną...
Jeśli możecie to doradźcie mi co powinienem zrobić by wyglądało ono trochę lepiej. Np. jakie rośliny, gdzie je zasadzić i jaki nawóz zastosować dla roślin by nie zaszkodziło paletom... Ewentualnie jaką świetlówkę dodać?














Brak mi słów, kawał dobrej roboty !!! Rybki też piękne, Respect dla wąsacza z kokosa . A tak na marginesie to skąd masz takie śliczne paletki ? Kupowałeś z jakiejś prywatnej hodowli ? Jak coś to prosiłbym namiary na ewentualnego hodowcę.
Dziękuje za tak miłe słowa, jest mi bardzo miło, w końcu ktoś docenia mój trud.
Tak, paletki zostały nabyte od prywatnego hodowcy, który zapatruje większość sklepów w Olsztynie (Warmia i Mazury) i wozi je także na giełdę do Łodzi.
A to mój Plecustomus.



Akwarium ładnie. A czy 6 palet to nie za dużo jak na 200l
jak możesz podaj nazwy paletek ?? a co do akwarium, to brakuje mi dużych roślin, posadziłbym tam duża Amazonie, ale to moje zdanie duże ryby duże rośliny
Paletki jak podrosną to zasłonią te prześwity w akwarium
jak możesz podaj nazwy paletek ??
Nazwy paletek niestety są nieznane
Jeśli ktoś by był zainteresowany mógłbym wstawić zdjęcia z wcześniejszych aranżacji 200L i z moich pierwszych przygód z akwarystyką.
Jeśli ktoś by był zainteresowany mógłbym wstawić zdjęcia z wcześniejszych aranżacji 200L i z moich pierwszych przygód z akwarystyką.
No jasne
Dawaj fotki
















Tak wyglądał mój zbiornik zanim zacząłem przygodę z paletami.
Nie długo ukarze inne zdjęcia.
to powiem Ci że teraz lepiej wygląda fajny widok tych małych glonków z mamuśka chyba?
jak malutkich to raczej z ojcem
Wcześniejsza odsłona akwa bardziej mi się podba
Te małe glonki to zbrojniki niebieskie a ten duży to plecostomus .

Zauważyłem iż w cieplejszej wodzie plecostomus nie ma tak efektownie wybarwionej w cętki struktury ciała.
ja mam podobnego i mam w akwarium 28st. C i mój jest bardzo ładnie wybarwiony
Ja ma 29-30*C
A czy możesz wrzucić zdjęcie?
drugi z góry
http://www.czfa.pl/topics44/4258.htm
Pierwsze podejście do tarła.ikra nie doczekała rana.




Za drugim tarłem ikra leżała dwa dni.
A tu mamy zdjęcia z obecnie trwającego trzeciego tarła.Tym razem przegrodziłem akwarium na dwie części szybą, tak by parka była odizolowana od reszty ryb.
[IMG]http:
//images26.fotosik.pl/310/25df9b50aea928ccm.jpg[/IMG]



ile ma już ikra?? gratulacje.
Niema co gratulować bo od złożenia ikry do wyprowadzenia narybku jeszcze długa droga w co bardzo mocna wątpię ze się uda.Od momentu złożenia ikry minęły ponad dwie doby.
Może uda się utrzymać ikrę, tego Ci życzę z całego serca . Piękne paletki, wszystkie foty są bardzo dobre aż miło popatrzeć. Kiedyś na pewno z tarła coś wyjdzie kwestia czasu. Powodzenia !
Pozdrawiam
Napisze tu bo nie będę zakładał nowego tematu.A wiec dziś po trzech dniach z ikry wykluły się maleńkie palecie. Wyglądają jak trzęsące się kuleczki z ogonkiem.Zastanawia mnie czy i kiedy zacząć hodowle artemi.
Napisze tu bo nie będę zakładał nowego tematu.A wiec dziś po trzech dniach z ikry wykluły się maleńkie palecie. Wyglądają jak trzęsące się kuleczki z ogonkiem.Zastanawia mnie czy i kiedy zacząć hodowle artemi.
To nie są jeszcze palecie tylko larwy, po następnych 3 dniach powinno nastąpić rozpłynięcie się młodych już paletek. Karmić artemią zaczynamy w 5 dniu od rozpłynięcia się rybek.
Dzięki za sprostowanie barrel i dzięki za ta wypowiedz szybko i na temat.
Mam do dyspozycji Artemie-mix firmy Sera, czy to się nada i kędy zacząć hodowle.
Moment od którego zaczyna się dokarmiać narybek nie jest taki prosty do okreslenia.
Najlepiej jesli rybki bedą jak najdłużej karmione przez rodziców.
Dokarmiane zatem zaczynamy wtedy gdy widzimy że rodzice już nie dają sobie z tym rady, np mamy bardzo duży miot albo para nie jest zbyt wyrosnięta.
Definitywnie należy zacząć karmić po ok 10-14 dniach, wtedy dorosłe już prawie nie wytwarzają pokarmu.
Dokładnie tak jak piszesz, z tym że właśnie już w okolicach 5 dnia małe już zaczynają poszukiwać coś konkretnego na ząb, mimo, iż Ciągle są karmione przez rodziców. Na początku karmienia można użyć nicieni mikro które przeżywają w wodzie znacznie dłużej niż artemia (2 godz.), Nicienie unoszą się w wodzie poruszanej przez kostke napowietrzającą a maluch sobie je wyłapują. Chociaż za pomocą artemi też można skarmiać młode.
Dawaj jakies fotki jak cos widac
Zdjęcie wczorajsze dziś larwy maja za sobą pierwsza dobę a wiec są wyraźniejsze postaram się zrobić dobre zdjęcie co nie jest takie łatwe.

na rurce jest około 20 larw


samiec przy larwach
dużo ich chyba nie zostało co? fajny widok.
Dużo zbielałej ikry, czy to tylko złudzenie
To nie jest złudzenie cześć ikry pewnie nie została zapłodniona i nadal jest przylepiona do rurki pewnie larwy ja zjedzą ale czemu paletki jej nie zjadły?
Zaobserwowałem jak jedna larwa oddzieliła sie od grupy a samica złapała ją w pyszczek i wypluła powrotem na rurkę.Moją uwagę zwróciło to w jaki sposób samica z uniesiona głową do góry wachluje larwy tak jag by chciała je na siebie wrzucić.
Wczoraj zmniejszyłem obsadę o plecostomusa i kilka glonojadów.
To nie jest złudzenie cześć ikry pewnie nie została zapłodniona i nadal jest przylepiona do rurki pewnie larwy ja zjedzą ale czemu paletki jej nie zjadły?
Nie zapłodniona ikra pleśniej praktycznie zaraz po tarle, ta spleśniała zapewne z innego powodu. To że paletki nie wydziobują tej zbielałej to nawet dobrze, paletki niestety nie umieją precyzyjnie wybierać ikry i przy takich próbach niszczą wiele innych zdrowych jajeczek. Często aby chronić ikrę przed wyjadającymi zbielałe jajeczka rodzicami stosuje się specjalne siatki.
Niestety para nie potrafi jeszcze dobrze opiekować się potomstwem w sumie są to dopiero lekko ponad roczne dyski.Tym razem raczej nie uda mi się nic odchować?A a raczej paletkom ale nie smuci mnie to, chodź może trochę bo bylem ciekaw jakie będzie potomstwo.Ale niema tego złego co by na dobre nie wyszło to tarło nauczyło mnie wiele na temat rozmnażania i ogólnej chodowi tych wspaniałych ryb lecz co najważniejsze trzeba dysponować dużym zakresem cierpliwości. 3xCIERPLIWOŚCI.
podziękowania dla uczestników dyskusji.
pozdrowienia z Warmii
No to niedługo będę mógł się pochwalić mam w akwarium około 200 sztuk małego narybku skubiącego naskórek rodziców ale nie zapeszam.Raczej będzie trzeba to przenieść na dział rozmnażanie.
Gratulacje
Parę miesięcy musiałeś poczekać ......
Chciałbym zaprezentować kilka zdjęci z obecnie trwającego tarła.
Na zdjęciach samica:




A tutaj samiec:


















na tym zdjęciu małe maja 5 dni czyli drugi dzień od rozpłynięcia się (powiedzmy z gniazda gniazda).
piękne rybcie
Ja też gratuluję , bo świadczy to o tym że masz rękę do tych ryb no i dobrze dobrała się para , pewnie nie jeden forumowicz w tej chwili Ci zazdrości. Powodzenia w odchowie młodych.
No piekne masz pupile. Nie mogę się napatrzeć




tygodniowy narybek




[ Dodano: Sob Lis 21, 2009 3:52 am ]


Mówię wam piękny widok przekazywanie młodych z partnera na partnera . Tego nie da się opisać trzeba to zobaczyć.Z dnia na dzień widać wyraźną różnicę.
to może zamieścisz jakiś Film aby wszyscy mogli to zobaczyć
PS. gratuluje maluchów





na specjalne życzenie oscar1989
http://www.youtube.com/watch?v=90uPnJhYFBQ
strzala, to jest coś niesamowitego.Gratuluję
Ja się przyznam że nie specjalnie podobają mi się paletki i zbiorniki z nimi ale widok "starych" z młodymi Re-we-la-cja. Mocno trzymam kciuki za potomstwo.:-)
strzala, - gratki
Gratuluje Małe wyglądają bardzo pokracznie, ale są "takie brzydkie" (żeby nie zapeszać)
tu mamy pięcio tygodniowy narybek






teraz już wyglądają ładniej?
super wyglądają, może kiedyś i mnie uda się rozmnożyć palety. Gratuluję młodzieży oby dobrze się chowały.
Oto moje pupilki.












Nie pokazuj takich zdjęć z narybkiem!!!
Poprostu będę musiał postawić jeszcze jedno akwarium z paletkami
SUPER widok...aż zazdroszczę.